מסלול הכשרה מהיר לבדיקות תוכנה

בדיקות תוכנה - קורס הכשרה מהיר

מסלול הכשרה ייחודי זה, מקנה ידע נרחב בתחומי ה-QA, בדיקות התוכנה ובדיקות מובייל ו-WEB, ומכין את הסטודנט לעסוק בתחום נדרש זה באופן מהיר וממוקד בצרכי השוק בתחום.

בודקי התוכנה אחראים לבדיקת איכות מוצר התוכנה ומציאת התקלות, לפני מסירתו ללקוח. ע”י ביצוע בדיקות ידניות ובדיקות מסוגים שונים יכול הבודק להעריך את איכות התוכנה ורמת עמידותה בדרישות הלקוח. לשם ביצוע עבודתם, צריכים בודקי התוכנה להכיר מתודולוגיות ושיטות בדיקה, כלי בדיקות, עבודה בסביבה עתירת טכנולוגיות ועבודה עם מערכות תוכנה מורכבות, מערכות הפעלה שונות, בסיסי נתונים ותקשורת. הקורס מכשיר את התלמיד למקצוע בדיקות התוכנה, בדיקותWEB ובדיקות אפליקציות מובייל, תוך שימת דגש על יישום ותרגול רב, על מנת להכין את התלמיד לעולם ההיי-טק, בו יוכל להשתלב מיד בסיום הקורס.

ייחודו של קורס זה הינו התמקדות בצרכי השוק העדכניים בתחומי בדיקות תוכנה והכשרה ממוקדת ומהירה. 

 • כל המעוניינים לרכוש מקצוע נדרש ולעבוד בתחום ההייטק
 • בעלי תעודת בגרות וכל המעוניינים לעסוק בתחום בדיקות התוכנה ובדיקות אפליקציות מובייל ו-WEB
 • ידע וניסיון במערכות הפעלה חלונאיות ובתפעול מחשב
 • שליטה טובה באנגלית (חלק מחומר הקורס הינו באנגלית)
 • פגישת ייעוץ ובדיקת התאמה לתחום
 • נוכחות ב 80% מהמפגשים לפחות
 • הגשת תרגילי בית ופרויקטים
 • מעבר בחינות פנימיות
 • 185 שעות אקדמיות

בסיום הקורס ולאחר עמידה בכל דרישות הקורס יקבלו הסטודנטים תעודת גמר של המרכז הישראלי לטכנולוגיות הבטחת איכות IITC-QA

קורס בדיקות תוכנה - סילבוס :

  מודול זה עוסק בהיכרות של עולם המחשב ותקשורת מחשבים. המודול עוסק בהכרת מושגים בסיסיים בעולם המחשבים: תהליכי עיבוד הנתונים, רכיבי המחשב והתקשורת השונים. התלמידים יכירו את תפקיד מערכת ההפעלה, תוכנות עזר בהן ישתמשו בעבודתם היומיומית, מבוא לעולם האינטרנט והרשת, נכיר את עולם מערכות המידע (Information Technology) או בשמו המקוצר: IT, בו עובד בודק התוכנה. נלמד מהם שלבי פרויקט פיתוח תוכנה, ואת המושגים החשובים שילוו אותם בהמשך בכניסתם לעולם הבדיקות והתוכנה.

 

  נכיר את שפת SQL, המשמשת לעבודה עם בסיס נתונים טבלאי, מנקודת מבטו של בודק התוכנה. בין הנושאים הנלמדים: היכרות עם מודל ה-RDBMS, פקודות SQL נפוצות, פונקציות SQL נפוצות, שילוב מידע ממספר טבלאות, ביטויים, התניות ואופרטורים.

 

  מודול זה מעניק היכרות מעמיקה במתודולוגיות, שיטות וכלים הקיימים כיום בעולם בדיקות התוכנה. נלמד מודלים שונים בפיתוח תוכנה, נכיר לעומק את תהליך הבדיקות ותוצריו (כולל STP, STD, STR), נלמד מושגים חשובים בתחום, נכיר את רמות הבדיקה שונות וסוגי הבדיקה הרבים והמגוונים הקיימים בתחום. בנוסף, נלמד טכניקות לכתיבת תסריטי בדיקה יעילים, תוך שמירה על רמת כיסוי גבוהה של הדרישות או הקוד. נלמד על תהליך ניהול התקלות וניהול הבדיקות.

 

  במודול זה נלמד לעבוד עם כלים לניהול בדיקות הנפוצים בארץ ובעולם: HP Quality Center. נכיר את המודולים השונים בכלי ונתרגל עבודה עימם.

 

  פרויקט המאפשר לסטודנט להתנסות בכל שלבי עבודת הבודק ב"חיים האמיתיים", תוך שימוש בכלי לניהול הבדיקות ותיעודן. הפרויקט בליווי איש מקצוע בכיתה.

 

  מודול זה מעמיק את הידע המקצועי לגבי בדיקות אתרי אינטרנט ומערכות Client-Server. נלמד על בדיקות בצד הלקוח ובצד השרת, בדיקות Web Services, בדיקות עומסים ואבטחת מידע.

 

  נכיר את מערכות ההפעלה הנפוצות בתחום המובייל, נלמד על תקשורת סלולר, והיבטים חשובים בבדיקות אפליקציות מובייל, נבצע בדיקות לאפליקציות מובייל, ונכיר את תחום בדיקות הענן.

 

  במסגרת הקורס יעברו התלמידים סדנת הכנה לראיונות עבודה בתחום בדיקות תוכנה.

 

לשיחה / תאום פגישה עם יועץ לימודים:

 • הנני מעוניין/ת שנציג של מכללת אינטרביט יצור עימי קשר וישלח לי מידע רלוונטי על קורסים והשתלמויות של המכללה