קורס תקשורת ואבטחת מידע ללוחמים ולוחמות

תוכנית לוחמים להייטק בשיתוף האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, צה"ל, עמותת עתידים, מפעל הפיס ומכללת IITC גאים להציג קורס תקשורת ואבטחת מידע ייעודי ללוחמים משוחררים וללוחמות משוחררות.

הקורס כולל מלגת קיום, למידת המקצוע מהבסיס, פרקטיקה, פרויקטים, הכנה לראיונות עבודה, השמה וליווי אישי עד להשתלבות מלאה בתעשייה.

החילזון 3, רמת גן

תאריך פתיחה 20/5/24

מיועד למסיימי ומסיימות שירות צבאי בתפקיד לחימה, עד 5 שנים מסיום השירות הסדיר

משרתי ומשרתות מילואים פעילים, חיילים בודדים וחיילות בודדות ששירתו בתפקיד לחימה זכאים עד 10 שנים מסיום השירות הסדיר​

במימון כמעט מלא של האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, צה"ל ועמותת עתידים

מעטפת מלאה לכל משתתפי הקורס - כולל מלגת קיום לאורך כל הקורס, ליווי והשמה

הקורס מסובסד ונדרשת השתתפות עצמית בסך 1,000 ש"ח בלבד - ניתן למימוש מהפיקדון האישי

קריירה בתקשורת ואבטחת מידע

קריירה בתחום התקשורת ואבטחת המידע היא אחד המסלולים התעסוקתיים המרתקים והמבטיחים ביותר בעולם הטכנולוגיה היום. עם התפתחות הענף וההתפשטות הרחבה של רשתות המידע, התקשורת, והפלטפורמות הענן, כל יום הופך לאתגר חדש ולהזדמנות להתפתחות מקצועית ואישית אשר חושפת את המועמדים לאפיקי שכר משתנים ולאפשרויות קידום מגוונות.

משרות בתחום זה משתרעות מניהול ותכנון רשתות תקשורת ועד לאבטחת מידע ופתרון בעיות אבטחה מתקדמות. המסלול הזה מתאים לאנשים שאוהבים אתגרים, שמחפשים פתרונות לבעיות מורכבות, ויכולים לשרוד בסביבת עבודה דינמית שמשתנה בקצב מהיר.

מטרות הקורס

מטרת הקורס היא לספק למשתתפים את הידע והכלים הדרושים לבניית קריירה מצליחה בתחום התקשורת ואבטחת המידע. בעזרת תוכנית לימודים מקיפה ומרצים מהתעשייה, המשתתפים ילמדו להקים ולנהל רשתות תקשורת בארגון, כולל ניהול ותחזוקה של רשתות תקשורת מורכבות, וגם איך לזהות ולטפל באיומים אבטחתיים בזמן אמת. כל זאת בסביבה המשלבת למידה תיאורטית עם תרגילים ותרגולים רבים, שיאפשרו למשתתפים לפתח את היכולות והכישורים הנדרשים להצלחה בתחום.

מבנה הקורס

קורס ההכשרה המקיף ביותר לתחום התקשורת ואבטחת המידע – והכניסה שלכם לעולם ההייטק. שיטת הלימוד שלנו מבוססת על מתכונת BOOTCAMP וכוללת תהליך מיון, 400 שעות לימוד המתפרשות על פני 2.5 חודשי לימוד אינטנסיביים, מבחנים ופרויקטי הגשה לאורך כל הקורס, לצד תרגולים רבים בכיתה ובבית אחרי שעות הלימודים. במהלך הקורס, התלמידים ילמדו נושאים רבים ומגוונים, כולל: CCNA, Linux, Fortinet ו-AWS, המהווים את היסודות המרכזיים בתחום התקשורת ואבטחת המידע.

המרצים שלנו, בעלי ניסיון עשיר ומביאים עימם כלים פרקטיים להתמודדות עם אתגרים מקצועיים, טכנולוגים ואבטחתיים. בכל קורס יש מקום לעד 24 תלמידים, כדי לשמור על רמת הלימוד והיחס האישי. בנוסף, אנו מספקים לבוגרים שלנו שירותי השמה ללא תשלום נוסף, ומלווים אותם עד להשתלבות מלאה בעבודה. תודות לשיתופי הפעולה המוצלחים שלנו עם החברות רבות בתעשייה, שיעור ההשמה שלנו עומד על 83% – מהגבוהים ביותר בתחום ההשמה לההייטק. 

2.5 חודשי לימוד אינטנסיביים

400 שעות לימוד

ימים א'-ה' בין השעות 9:00-16:30​​​

לימודים פרונטליים ברמת גן

סילבוס

תלמידי הקורס ילמדו נושאים מגוונים הכוללים CCNA, Linux, Fortinet ו- AWS שמהווים את היסודות הבסיסיים בתחום התקשורת ואבטחת המידע. משך הקורס הינו 400 שעות הכוללות לימודים ותרגולים שמתקשרים ישירות לדרישות התעשייה, ומקבלים כלים מעשיים שיעזרו להם לבנות בסיס מקצועי חזק להשתלבות בעולם התעסוקה.

סיימת את הקורס בהצלחה?​

אלו שיסיימו את הקורס בהצלחה יזכו בשובר הנחה מיוחד על סך 2,500 ש"ח למימוש על קורסים מתקדמים במכללה. קורסי פיתוח תוכנה Full Stack, קורסי QA, סיסטם, DevOps ומגוון קורסי סיסקו CCNA, CCNP, CCIE.

שאלות נפוצות

הקורס מתחיל ב- 20/5/24 ונגמר ב- 31/7/24.

הקורס מתקיים בימים ראשון עד חמישי משעה 9:00 ועד השעה 16:30, במכללת IITC ברמת גן, מרחק הליכה מתחנת תל אביב סבידור מרכז.

נדרש מחשב נייד במהלך הקורס – חלק מדרישות הקורס הם התחייבות לשעות תרגול מרובות בבית בשעות הערב, כדי שיהיה ניתן לשמור על רצף הלמידה, שמהווה הגורם המרכזי להצלחה בקורס.

 • מסיימי ומסיימות שירות צבאי בתפקיד לחימה, עד 5 שנים מסיום השירות הסדיר.
 • משרתי ומשרתות מילואים פעילים, חיילים בודדים וחיילות בודדות ששירתו בתפקיד לחימה זכאים עד 10 שנים מסיום השירות הסדיר​.
 • בעלי בגרות במתמטיקה ואנגלית.
 • פניות מלאה להשתתפות בקורס לאורך כל היום מהבוקר ועד הערב.
 • בעלי זיקה טכנולוגית ושאיפה להשתלב בתעשיית ההייטק ולהמשיך להתפתח בתחום.
 • בעלי יכולת למידה עצמית גבוהה לאורך כל הקורס – כולל תרגול בשעות הערב.
 • עמידה בהצלחה בשלבי המיון.

לא ניתן לעבוד במקביל להשתתפות בקורס, כיוון שמדובר בקורס אינטנסיבי של חודשיים וחצי ונדרשת התמסרות מלאה לתהליך.

עם זאת, משתתפי הקורס יקבלו מלגת קיום לאורך כל הקורס, בנוסף למעטפת המלאה של התוכנית שכוללת גם ליווי אישי והשמה.

בנוסף, הקורס בשיתוף פעולה עם שירותי התעסוקה ורוב תלמידי הקורס יהיו זכאים לדמי אבטלה או להבטחת הכנסה בתקופת הקורס, בהתאם לזכאות אישית.

הקורס במימון כמעט מלא של האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, צה"ל ועמותת עתידים ונדרשת השתתפות עצמית בסך 1,000 ש"ח בלבד – אותם ניתן לקחת מכספי הפיקדון האישי.

רק כדי לסבר את האוזן, קורס פרטי ללא סבסוד עולה כ- 30,000 ש"ח.

 • השארת פרטים כאן באתר.
 • נציג מטעמנו יצור עימכם קשר ויישלח לכם טופס הגשת מועמדות.
 • עמידה בהצלחה בשלבי המיון: 
  • מבחן לוגיפס (פסיכוטכני).
  • משימת בית מקצועית קצרה – בה תצטרכו ללמוד נושא חדש בתחום ולהכין את המשימה על בסיס מה שלמדתם. כך גם תוכלו לראות אם התחום מדבר אליכם, אנו נספק לכם את כל חומרי הלימוד הנדרשים.
 • ראיון אישי.

אודות

מכללת IITC הוקמה ב- 2007 ובמשך השנים הכשירה עשרות אלפי אנשי תקשורת ברמת ה- CCNA ועד רמת ה- CCIE כמו גם מפתחים, אנשי QA, אנשי Devops ועוד.  משנת 2012 אנחנו מכשירים באופן בלעדי את חיילי צה"ל ועובדי משרד הביטחון בנושאי סיסקו ותקשורת נתונים. אנו החברה היחידה בישראל שמוסמכת להכשיר מדריכים מטעם סיסקו.

למכללה מדריכים מוסמכים במגוון מקצועות בניהולו המקצועי של מנכ"ל החברה יוני סלוקי. המכללה משמשת כמרכז ההדרכה הבלעדי של חברות התקשורת והאינטגרציה הגדולות בארץ ומעורבת בתהליכי ההשמה של הבוגרים בחברות וכעובדים במכללה.

נגן וידאו

לפרטים והרשמה

להרשמה ופרטים נוספים אודות הקורס, מלאו את הטופס ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.

*זכאות מורחבת לחוק חיילים משוחררים בכפוף לאישור משרד הבטחון האגף והקרן לחיילים משוחררים.