קורס QA

ידני ואוטומציה

קורס בדיקות תוכנה של מכללת IITC במימון כמעט מלא של האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, יכין אותך לתפקיד הטכנולוגי הראשון שלך בחברת הייטק, במקצוע שבו היצע המשרות הפתוחות גדול, וחברות רבות מוכנות להעסיק בו גם חסרי ניסיון.

הקורס כולל למידת המקצוע מהבסיס, פרקטיקה, פרויקטים, הכנה לראיונות עבודה, וכמובן עזרה במציאת עבודה וליווי אישי עד להשתלבות מלאה בתעשייה.

החילזון 3, רמת גן

תאריך פתיחה 27/5/24

מיועד למסיימי שירות צבאי, לאומי או אזרחי עד 5 שנים מסיום השירות הסדיר

משרתי מילואים פעילים וחיילים בודדים זכאים עד 10 שנים מסיום השירות הסדיר

במימון כמעט מלא של האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון

הכשרה מסובסדת בעלות של 1,600 ש"ח בלבד! (ניתן לשלם מכספי הפיקדון)

קריירה בבדיקת תוכנה

קריירה ב- QA ( Quality Assurance) היא תחום מרתק ומאתגר שדורש מיומנויות וידע מקצועי רחב. בודקי ובודקות התוכנה בחברות פיתוח מבטיחים שהתוכנה תעמוד בדרישות הלקוח ותקיים את תקני האיכות המתאימים.

בודקי ובודקות תוכנה צריכים להיות מסוגלים לבדוק את התוכנה בכל הרמות ועד לפרטים הקטנים ביותר. הם צריכים להיות מיומנים בהתאמת התוכנה לסביבות ולתנאי עבודה שונים, וכן לדעת לתקן ולמצוא באופן מהיר ויעיל בעיות ושגיאות בתוכנה. הם גם צריכים להיות מסוגלים לעבוד בצוות ולתקשר ביעילות עם מפתחי התוכנה ומנהלי המוצרים.

קריירה בבדיקת תוכנה מציעה הרבה הזדמנויות לצמיחה ופיתוח מקצועי. התחום מתפתח במהירות ותמיד צריך להיות עדכני בטכנולוגיות ובשיטות החדשות ביותר.

קריירה בבדיקת תוכנה

בודקים בעולם התוכנה עובדים בדרכים שונות על פרויקטים מסורתיים ועל פיתוח מוצרי תוכנה.

על הבודקים להבין את הערכים והעקרונות העומדים בבסיסי הפיתוח השונים וכיצד הבודקים משתלבים בצוות פיתוח התוכנה, כיצד מתקשרים בסביבה אג'ילית עם המתכנתים, הלקוח, פרויקט, מנהלי המוצר ועוד, כדי ליצור תוכנה באיכות גבוהה ולאתר את התקלות מוקדם ככל האפשר.

בוגרי קורס יוכלו להשתלב בתפקידים כמו – junior manual qa או automation engineer junior ולהנות ממשכורות התחלתיות של 10-12 אלף ש"ח.

מטרות הקורס

במציאות של היום, יש צורך בשינויים, עדכונים, תיקונים ושדרוגי תוכנה שוטפים ואינטנסיביים. כתוצאה מהצורך בשחרור מהיר ואיכותי של גרסאות תוכנה, גובר גם הצורך בביצוע בדיקות מהירות איכותיות ואמינות שיאפשרו שחרור גרסאות מהיר מבלי לפגוע באיכות המוצר. בקורס נכשיר אתכם לבדוק מערכות תוכנה בדרכים שונות, תוך שימוש בטכניקות בדיקה המקובלות בשוק, נתמודד עם הבנת דרישות הלקוח, ביצוע בדיקות בסביבות העבודה השונות, פיתוח בדיקות איכותיות ואוטומציה. נשתמש ב Jira ככלי לניהול הבדיקות. נלמד כיצד לפתח בדיקות ולחבר אותם לדרישות, כיצד להריץ את אותן בדיקות פעמים רבות, כיצד לנהל גרסאות של בדיקות וכיצד מתמודדים עם הבאגים, החל מרגע פתיחתם ועד לסגירתם.

מבנה הקורס

הכירו את תוכנית ההכשרה המקיפה ביותר ללימודי QA ידני ואוטומציה – וכרטיס הכניסה שלכם לעולם ההייטק.

שיטת הלימוד שלנו במתכונת BOOTCAMP וכוללת תהליך מיון, 5 חודשי לימוד אינטנסיביים, מבחנים ופרויקטי הגשה לאורך כל הקורס – כולל התנסות בפרויקטים מול חברות סטארטאפ. הלימודים מתקיימים באופן פרונטלי למשך 5 ימים בשבוע, ותרגול עצמי בשעות הערב.

המרצים שלנו מגיעים מתוך התעשייה ומביאים ניסיון, כלים פרקטיים ואתגרים מהחיים. הכיתות שלננו מרווחות ומצוידות, ובכל קורס תמצאו עד 24 תלמידים, כדי לשמור על רמת הלימוד והיחס האישי.

בזכות שיתופי הפעולה הרבים שלנו עם החברות המובילות במשק, שיעור ההשמה שלנו עומד על 80% – בין הגבוהים בתחום ההשמה להייטק. אנו מעניקים לבוגרים שלנו שירותי השמה ללא עלות, ומלווים אותם עד להשתלבות מלאה בעבודה.

לימודים פרונטליים

616 שעות לימוד אקדמאיות​

הגשה להסמכה בינלאומית ISTQB

ימים א'-ה' בין השעות 9:00-16:30​​​

בדיקות ידניות

הבדיקות הידניות כוללות מגוון גדול של יכולות, הבנת הדרישות, יצירת בדיקות תוכנה איכותיות, הרצה ידנית של הבדיקות, תיעוד תוצאות הבדיקות ותיעוד וניהול תקלות.

הדרישות מגיעות מהלקוחות ואותן יש לבצע במוצר הסופי. מכיוון שמדובר בכמות דרישות גדולה, אנו נלמד כיצד מנהלים כמות גדולה של דרישות לקוח.

בדיקות אוטומטיות

עולם הבדיקות האוטומטיות מגוון ביותר וכולל מגוון כלים רחב שחלקם אינם מצריכים ידע בתכנות, אבל, כדי לבצע בדיקות אוטומטיות ממצות ובאיכות גבוהה על הבודק לדעת גם לכתוב בדיקות וגם להבין את הקוד לעומק. בקורס נקנה יכולות תכנות, ניישם את הידע בכדי לכתוב תסריטי בדיקות בכלי בדיקות אוטומטיות.

נושאים נוספים

שאלות נפוצות

בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בתפקידים כמו:

Junior Manual QA או Automation Engineer Junior

בדרך כלל, משכורות התחלתיות לבודקי תוכנה בישראל נעים בין 9-11 אלף ש"ח, עם פוטנציאל למשכורות גבוהות יותר ככל שצוברים ניסיון ומומחיות.

נדרש מחשב נייד במהלך הקורס – חלק מדרישות הקורס הם התחייבות לשעות תרגול מרובות בבית בשעות הערב, כדי שיהיה ניתן לשמור על רצף הלמידה, שמהווה הגורם המרכזי להצלחה בקורס.

 • עמידה בקריטריונים של חיילים משוחררים.
 • בעלי בגרות במתמטיקה ואנגלית.
 • פניות מלאה להשתתפות בקורס לאורך כל היום מהבוקר ועד הערב.
 • בעלי זיקה טכנולוגית ושאיפה להשתלב בתעשיית ההייטק ולהמשיך להתפתח בתחום.
 • בעלי יכולת למידה עצמית גבוהה לאורך כל הקורס – כולל תרגול בשעות הערב.
 • עמידה בהצלחה בשלבי המיון.

לא ניתן לעבוד במקביל להשתתפות בקורס, כיוון שמדובר בקורס אינטנסיבי ונדרשת התמסרות מלאה לתהליך.

הקורס במימון כמעט מלא ונדרשת השתתפות עצמית בסך 1,600 ש"ח בלבד – אותם ניתן לקחת מכספי הפיקדון. רק כדי לסבר את האוזן, קורס פרטי ללא סבסוד עולה כ- 30,000 ש"ח.

 • השארת פרטים כאן באתר.
 • נציג מטעמנו יצור עימך קשר ויישלח לך טופס הגשת מועמדות.
 • השלמת מבחן בית, אשר ישלחו למועמד/ת במייל:
  • מבחן לוגיפס (פסיכוטכני).
  • משימת בית מקצועית קצרה – בה תצטרכו ללמוד נושא חדש בתחום ולהכין את המשימה על בסיס מה שלמדתם. כך גם תוכלו לראות אם התחום מדבר אליכם, אנו נספק לכם את חומרי הלימוד הנדרשים.
 • ראיון אישי.

אודות

מכללת IITC הוקמה ב- 2007 ובמשך השנים הכשירה עשרות אלפי אנשי תקשורת ברמת ה- CCNA ועד רמת ה- CCIE כמו גם מפתחים, אנשי QA, אנשי Devops ועוד. 

משנת 2012 אנחנו מכשירים באופן בלעדי את חיילי צה"ל ועובדי משרד הביטחון בנושאי סיסקו ותקשורת נתונים. אנו החברה היחידה בישראל שמוסמכת להכשיר מדריכים מטעם סיסקו.

למכללה מדריכים מוסמכים במגוון מקצועות בניהולו המקצועי של מנכ"ל החברה יוני סלוקי. המכללה משמשת כמרכז ההדרכה הבלעדי של חברות התקשורת והאינטגרציה הגדולות בארץ ומעורבת בתהליכי ההשמה של הבוגרים בחברות וכעובדים במכללה.

פרטים נוספים

לפרטים נוספים אודות הקורס, השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם